camera, veiligheid, beveiliging, winkel

Bovag roept regering op haast te maken met verruiming cameratoezicht

Branchevereniging Bovag roept de regering op ervoor te zorgen dat tankstation-ondernemers eigen camerabeelden kunnen gebruik voor opsporingsdoeleinden. Daartoe is een verruiming van het cameratoezicht nodig. “Maar waar blijft die?”, vraagt Jan Bessembinders, manager Bovag Tankstations zich af. Hoewel het wetsvoorstel eind 2011 voor advies naar diverse partijen is gestuurd, is er nog altijd geen aanpassing van de wet.

Het kabinet kondigde destijds meer mogelijkheden voor ondernemers om eigen camerabeelden in te zetten voor opsporingsdoeleinden aan. Als er bijvoorbeeld sprake was een doorrijder, moest er aangifte gedaan worden bij de politie. Als die het goed vindt, mag de ondernemer de beelden gebruiken om de dader te vinden.

Wetsvoorstel

“Het leek zo mooi, maar het blijft zo stil rond dit wetsvoorstel van staatssecretaris Teeven van Veiligheid en Justitie”, zegt Bessembinders. Branchevereniging Bovag wil nu duidelijkheid: “Het duurt te lang. Dit is een veelbelovend plan, onze leden hebben goede beelden. Politie en Justitie kunnen hier hun voordeel mee doen. Maar dan moet Den Haag wel een beetje meewerken.”

De webconsultatie ‘Verruiming cameratoezicht’ die door Teeven werd gelanceerd bevatte aan de ene kant het plan een verruiming van de mogelijkheden om particuliere camerabeelden in te zetten voor opsporing, Maar aan de andere hield het ook in dat eigenaren van de beelden eventuele ‘datalekken’ zouden moeten melden. Aanbesteders van informatiediensten zouden dan verplicht worden om diefstal, verlies of misbruik van persoonsgegevens door te geven.

Datalekken

Anderhalf jaar lang bleef het stil, totdat eind juni de Raad van State kritiek op het wetsvoorstel uitte. Van het gecombineerde wetsvoorstel is nu alleen de meldplicht datalekken overgebleven – tot ergernis van Bovag.

“Datalekken houdt in dat onze leden het straks wel moeten melden wanneer iemands privacy geschonden wordt, maar verder mogen zij officieel niets met de beelden. Wel de lasten dus, maar niet de lusten”, concludeert Bessembinders.

Camerabeelden

“De Raad van State zal zijn redenen hebben om het wetsvoorstel in tweeën te knippen, maar wij zijn hier als Bovag niet blij mee. Onze leden beschikken over goede camerabeelden die de politie prima kan gebruiken voor bestrijding van criminaliteit en we vinden ook dat je onder goede voorwaarden die beelden moet mogen publiceren. Maar dit duurt echt te lang. We houden de ontwikkelingen nauwlettend in de gaten en zullen de kat de bel aanbinden als dit nog langer gaat duren.”

De wijziging van de Wet bescherming persoonsgegevens (Wbp) moet het gebruik van camerabeelden van particulieren en bedrijven voor opsporingsdoeleinden verruimen. Hoe sneller politie en justitie over de beelden beschikken, hoe groter de kans dat criminelen worden aangehouden. Nu is voor dat tonen nog een langdurige en omslachtige procedure nodig.

Auteur: Bart Pals

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.

Bovag roept regering op haast te maken met verruiming cameratoezicht | TankPro.nl
camera, veiligheid, beveiliging, winkel

Bovag roept regering op haast te maken met verruiming cameratoezicht

Branchevereniging Bovag roept de regering op ervoor te zorgen dat tankstation-ondernemers eigen camerabeelden kunnen gebruik voor opsporingsdoeleinden. Daartoe is een verruiming van het cameratoezicht nodig. “Maar waar blijft die?”, vraagt Jan Bessembinders, manager Bovag Tankstations zich af. Hoewel het wetsvoorstel eind 2011 voor advies naar diverse partijen is gestuurd, is er nog altijd geen aanpassing van de wet.

Het kabinet kondigde destijds meer mogelijkheden voor ondernemers om eigen camerabeelden in te zetten voor opsporingsdoeleinden aan. Als er bijvoorbeeld sprake was een doorrijder, moest er aangifte gedaan worden bij de politie. Als die het goed vindt, mag de ondernemer de beelden gebruiken om de dader te vinden.

Wetsvoorstel

“Het leek zo mooi, maar het blijft zo stil rond dit wetsvoorstel van staatssecretaris Teeven van Veiligheid en Justitie”, zegt Bessembinders. Branchevereniging Bovag wil nu duidelijkheid: “Het duurt te lang. Dit is een veelbelovend plan, onze leden hebben goede beelden. Politie en Justitie kunnen hier hun voordeel mee doen. Maar dan moet Den Haag wel een beetje meewerken.”

De webconsultatie ‘Verruiming cameratoezicht’ die door Teeven werd gelanceerd bevatte aan de ene kant het plan een verruiming van de mogelijkheden om particuliere camerabeelden in te zetten voor opsporing, Maar aan de andere hield het ook in dat eigenaren van de beelden eventuele ‘datalekken’ zouden moeten melden. Aanbesteders van informatiediensten zouden dan verplicht worden om diefstal, verlies of misbruik van persoonsgegevens door te geven.

Datalekken

Anderhalf jaar lang bleef het stil, totdat eind juni de Raad van State kritiek op het wetsvoorstel uitte. Van het gecombineerde wetsvoorstel is nu alleen de meldplicht datalekken overgebleven – tot ergernis van Bovag.

“Datalekken houdt in dat onze leden het straks wel moeten melden wanneer iemands privacy geschonden wordt, maar verder mogen zij officieel niets met de beelden. Wel de lasten dus, maar niet de lusten”, concludeert Bessembinders.

Camerabeelden

“De Raad van State zal zijn redenen hebben om het wetsvoorstel in tweeën te knippen, maar wij zijn hier als Bovag niet blij mee. Onze leden beschikken over goede camerabeelden die de politie prima kan gebruiken voor bestrijding van criminaliteit en we vinden ook dat je onder goede voorwaarden die beelden moet mogen publiceren. Maar dit duurt echt te lang. We houden de ontwikkelingen nauwlettend in de gaten en zullen de kat de bel aanbinden als dit nog langer gaat duren.”

De wijziging van de Wet bescherming persoonsgegevens (Wbp) moet het gebruik van camerabeelden van particulieren en bedrijven voor opsporingsdoeleinden verruimen. Hoe sneller politie en justitie over de beelden beschikken, hoe groter de kans dat criminelen worden aangehouden. Nu is voor dat tonen nog een langdurige en omslachtige procedure nodig.

Auteur: Bart Pals

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.