BOVAG, CDA en PvdA tegen illegale alcoholverkoop tankstations

Zowel belangenvereniging BOVAG als de politieke partijen CDA en PvdA zijn tegen het plan van 5 tankstations om illegaal alcohol te verkopen om een proefproces uit te lokken.  De BOVAG roept de aangesloten leden op de wet niet te overtreden. De CDA-fractie meent samen met de PvdA dat het verbod op alcoholverkoop in tankstations vooral gehandhaafd moet blijven.

CDA-er Sander de Rouwe roept de pomphouders op om op hun schreden terug te keren: “Wees verstandig en trek het voorstel in. Dit is geen reclame voor jullie branche.” De Rouwe is wel benieuwd naar wat het Europese Hof in deze kwestie zal gaan oordelen, als het zover komt: ‘Maar in dit stadium doet dit niets af aan de wet zoals die nu is en wat mij betreft ook zo blijft.”

Jonge weggebruikers

Ook woordvoerder mobiliteit Sharon Dijksma van de PvdA omschrijft de aanstaande actie van BETA als onverantwooord.” Door breed beleid op verkeersveiligheid is het aantal doden de laatste jaren flink gedaald. Waarom dat veranderen?” Dijksma maakt zich vooral zorgen om de grote groep jonge weggebruikers.”We moeten nu al alle zeilen bijzetten om vooral uitgaande jongeren die drinken van de weg te houden.”

Samenwerken

Overigens trekken BETA en BOVAG wat dit dossier betreft niet gelijk op. Sterker, de BOVAG is in het geheel niet ingelicht over de plannen van BETA om illegaal alcohol te gaan verkopen in tankstations.

Woordvoerder Gijs Bosman:`We voelen ons echt niet gepasseerd. Op 9 van de 10 dossiers werken we samen en soms gooit één van ons apart een balletje op. Over deze actie verschillen we duidelijk van mening wat betreft de uitvoering. Maar we zijn het wel eens dat hier al lang met twee maten wordt gemeten.”

Onderzoek

“We zeggen alleen tegen onze leden: overtreed de wet niet. Er zijn andere manieren om je gelijk te halen.” Bosman zou het liefst zien dat er een onderzoek komt over de effecten van alcoholverkoop in tankstations op de verkeersveiligheid. “Als de politiek een dergelijk onderzoek zou voorstellen, dan staan wij voorop.”

Lees ook: 3600 Euro boete voor illegale bierverkoop

Lees ook: Tankstations gaan illegaal alcohol verkopen

Fred Kramer

Auteur: Steven Don

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.

BOVAG, CDA en PvdA tegen illegale alcoholverkoop tankstations | TankPro.nl

BOVAG, CDA en PvdA tegen illegale alcoholverkoop tankstations

Zowel belangenvereniging BOVAG als de politieke partijen CDA en PvdA zijn tegen het plan van 5 tankstations om illegaal alcohol te verkopen om een proefproces uit te lokken.  De BOVAG roept de aangesloten leden op de wet niet te overtreden. De CDA-fractie meent samen met de PvdA dat het verbod op alcoholverkoop in tankstations vooral gehandhaafd moet blijven.

CDA-er Sander de Rouwe roept de pomphouders op om op hun schreden terug te keren: “Wees verstandig en trek het voorstel in. Dit is geen reclame voor jullie branche.” De Rouwe is wel benieuwd naar wat het Europese Hof in deze kwestie zal gaan oordelen, als het zover komt: ‘Maar in dit stadium doet dit niets af aan de wet zoals die nu is en wat mij betreft ook zo blijft.”

Jonge weggebruikers

Ook woordvoerder mobiliteit Sharon Dijksma van de PvdA omschrijft de aanstaande actie van BETA als onverantwooord.” Door breed beleid op verkeersveiligheid is het aantal doden de laatste jaren flink gedaald. Waarom dat veranderen?” Dijksma maakt zich vooral zorgen om de grote groep jonge weggebruikers.”We moeten nu al alle zeilen bijzetten om vooral uitgaande jongeren die drinken van de weg te houden.”

Samenwerken

Overigens trekken BETA en BOVAG wat dit dossier betreft niet gelijk op. Sterker, de BOVAG is in het geheel niet ingelicht over de plannen van BETA om illegaal alcohol te gaan verkopen in tankstations.

Woordvoerder Gijs Bosman:`We voelen ons echt niet gepasseerd. Op 9 van de 10 dossiers werken we samen en soms gooit één van ons apart een balletje op. Over deze actie verschillen we duidelijk van mening wat betreft de uitvoering. Maar we zijn het wel eens dat hier al lang met twee maten wordt gemeten.”

Onderzoek

“We zeggen alleen tegen onze leden: overtreed de wet niet. Er zijn andere manieren om je gelijk te halen.” Bosman zou het liefst zien dat er een onderzoek komt over de effecten van alcoholverkoop in tankstations op de verkeersveiligheid. “Als de politiek een dergelijk onderzoek zou voorstellen, dan staan wij voorop.”

Lees ook: 3600 Euro boete voor illegale bierverkoop

Lees ook: Tankstations gaan illegaal alcohol verkopen

Fred Kramer

Auteur: Steven Don

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.