Tango

Q8 gaat vol voor Tango, ook aan de snelweg

Q8, de moedermaatschappij van prijsvechter Tango, wil in versneld tempo de Q8-tankstations gaan omvormen tot Tango-locaties. Ook de 10 bemande Q8-locaties aan de snelweg komen hiervoor in aanmerking maar zullen in dat geval bemande stations blijven met een andere luifel. De shops zullen dan overgaan in een verhuur- of franchiseconstructie. Sommige ondernemers zouden al vernieuwde contracten hebben getekend of in een vergevorderd stadium van onderhandeling zijn. Er zijn in totaal zo’n 74 Q8 tankstations in Nederland.

Martijn Hazebroek van Q8 Nederland bevestigt de plannen om Tango nog beter in de markt te zetten. “Daar zijn we ook al geruime tijd mee bezig. Nieuw is misschien dat we een tempoversnelling maken en dat we ook snelweglocaties hierin niet uitsluiten.”

Hoeveel bemande locaties van Q8 nu als onbemande Tango-locatie verder zullen gaan, is nog onduidelijk. De verwachting is dat Q8 de shops van de tankstations aan de snelweg zal gaan verhuren of als franchise-constructie aanbiedt. Slecht lopende shops aan regionale wegen of in stad en dorp zullen naar alle waarschijnlijkheid worden omgevormd tot een onbemand Tango-station.

Bloedbad aan snelweg

De kans bestaat nu dat Tango als nieuwe prijsvechter het snelwegennetwerk betreedt en daarmee voor een enorme opschudding zal gaan zorgen, is de verwachting van Petra van Stijn van de BETA: “We wisten al langer dat Q8 dit zou gaan doen. De marges aan de snelweglocaties zijn nu nog op orde maar nu Tango hiertussen komt, zou het wel eens tot een bloedbad kunnen gaan leiden.”

“Kijk, Tango heeft een ijzersterke merknaam in Nederland opgebouwd als prijsvechter. De vraag is hoe de andere grote merknamen aan de snelweg zullen gaan reageren. Ik kan me zo voorstellen dat hiermee de prijzen en daarmee de marges verder onder druk komen te staan. Dit zal wel wat teweegbrengen. De automobilist gaat er in ieder geval garen bij spinnen”, aldus Van Stijn.

Prijzenslag

Overigens verwacht Q8 niet dat het tot een prijzenslag zal komen op de snelwegen zodra Tango hier zijn gezicht laat zien. “De prijzen aan de snelweg zijn al behoorlijk concurrerend. Dat zal met de komst van Tango aan de snelweg niet veel veranderen”, aldus Hazebroek.

Laatste bastion geslecht

Erik de Vries van de NOVE ziet dit anders. ”Je zou kunnen zeggen dat hiermee het laatste bastion op tankstationgebied is geslecht. De prijzen aan de snelweg zullen met de komst van Tango nooit meer dezelfde zijn en tot een flinke concurrentieslag uitnodigen.”

Volgens De vries liggen de uitdagingen vooral in de exploitatie van de shop. “Als de shop nu los van het voorterrein wordt gekoppeld dan is het aan de exploitant om de mensen toch naar binnen te krijgen. Dus verwacht ik dat het horeca-gedeelte van deze shops enorm zal worden uitgebreid. Daartegenover staat dat sommige zelfstandige ondernemers van een Q8-tanklocatie er nu misschien de brui aan geven.”

Tankstation veilingen

De opkomst van Tango aan de snelweg zal eveneens een effect hebben op de veilingen van tankstationlocaties. Met een dalende prijs en minder marge zullen de locaties ook minder interessant worden voor partijen om over te nemen. “Dat kan vervelend zijn voor sommige partijen. Aan de andere kant zullen nieuwe spelers nu eerder kunnen bieden op snelweglocaties en dat komt de diversiteit en concurrentie weer ten goede.”, aldus De Vries. Over twee jaar gaat voor sommige tankstations de tweede veilingronde van snelweglocaties in.

Gewijzigd contract

In een reactie laat Tom Huyskens van de BOVAG weten de ontwikkelingen nauwlettend in de gaten te houden. “BOVAG Tankstations is in gesprek met Q8 over eventuele wijzigingen aangaande contracten met individuele ondernemers. Wij roepen sowieso onze leden op om zich te melden bij BOVAG indien zij een gewijzigd contract krijgen voorgelegd, zodat wij hen van passend advies kunnen voorzien.”

Fred Kramer

Auteur: Steven Don

1 reactie op “Q8 gaat vol voor Tango, ook aan de snelweg”

Vakbond LBV|08.02.13|14:43

Q8 heeft niet voldaan aan artikel 10 van de CAO voor Tankstations en Wasbedrijven. Met name LBV wordt daarmee buiten spel gezet!

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.

Q8 gaat vol voor Tango, ook aan de snelweg | TankPro.nl
Tango

Q8 gaat vol voor Tango, ook aan de snelweg

Q8, de moedermaatschappij van prijsvechter Tango, wil in versneld tempo de Q8-tankstations gaan omvormen tot Tango-locaties. Ook de 10 bemande Q8-locaties aan de snelweg komen hiervoor in aanmerking maar zullen in dat geval bemande stations blijven met een andere luifel. De shops zullen dan overgaan in een verhuur- of franchiseconstructie. Sommige ondernemers zouden al vernieuwde contracten hebben getekend of in een vergevorderd stadium van onderhandeling zijn. Er zijn in totaal zo’n 74 Q8 tankstations in Nederland.

Martijn Hazebroek van Q8 Nederland bevestigt de plannen om Tango nog beter in de markt te zetten. “Daar zijn we ook al geruime tijd mee bezig. Nieuw is misschien dat we een tempoversnelling maken en dat we ook snelweglocaties hierin niet uitsluiten.”

Hoeveel bemande locaties van Q8 nu als onbemande Tango-locatie verder zullen gaan, is nog onduidelijk. De verwachting is dat Q8 de shops van de tankstations aan de snelweg zal gaan verhuren of als franchise-constructie aanbiedt. Slecht lopende shops aan regionale wegen of in stad en dorp zullen naar alle waarschijnlijkheid worden omgevormd tot een onbemand Tango-station.

Bloedbad aan snelweg

De kans bestaat nu dat Tango als nieuwe prijsvechter het snelwegennetwerk betreedt en daarmee voor een enorme opschudding zal gaan zorgen, is de verwachting van Petra van Stijn van de BETA: “We wisten al langer dat Q8 dit zou gaan doen. De marges aan de snelweglocaties zijn nu nog op orde maar nu Tango hiertussen komt, zou het wel eens tot een bloedbad kunnen gaan leiden.”

“Kijk, Tango heeft een ijzersterke merknaam in Nederland opgebouwd als prijsvechter. De vraag is hoe de andere grote merknamen aan de snelweg zullen gaan reageren. Ik kan me zo voorstellen dat hiermee de prijzen en daarmee de marges verder onder druk komen te staan. Dit zal wel wat teweegbrengen. De automobilist gaat er in ieder geval garen bij spinnen”, aldus Van Stijn.

Prijzenslag

Overigens verwacht Q8 niet dat het tot een prijzenslag zal komen op de snelwegen zodra Tango hier zijn gezicht laat zien. “De prijzen aan de snelweg zijn al behoorlijk concurrerend. Dat zal met de komst van Tango aan de snelweg niet veel veranderen”, aldus Hazebroek.

Laatste bastion geslecht

Erik de Vries van de NOVE ziet dit anders. ”Je zou kunnen zeggen dat hiermee het laatste bastion op tankstationgebied is geslecht. De prijzen aan de snelweg zullen met de komst van Tango nooit meer dezelfde zijn en tot een flinke concurrentieslag uitnodigen.”

Volgens De vries liggen de uitdagingen vooral in de exploitatie van de shop. “Als de shop nu los van het voorterrein wordt gekoppeld dan is het aan de exploitant om de mensen toch naar binnen te krijgen. Dus verwacht ik dat het horeca-gedeelte van deze shops enorm zal worden uitgebreid. Daartegenover staat dat sommige zelfstandige ondernemers van een Q8-tanklocatie er nu misschien de brui aan geven.”

Tankstation veilingen

De opkomst van Tango aan de snelweg zal eveneens een effect hebben op de veilingen van tankstationlocaties. Met een dalende prijs en minder marge zullen de locaties ook minder interessant worden voor partijen om over te nemen. “Dat kan vervelend zijn voor sommige partijen. Aan de andere kant zullen nieuwe spelers nu eerder kunnen bieden op snelweglocaties en dat komt de diversiteit en concurrentie weer ten goede.”, aldus De Vries. Over twee jaar gaat voor sommige tankstations de tweede veilingronde van snelweglocaties in.

Gewijzigd contract

In een reactie laat Tom Huyskens van de BOVAG weten de ontwikkelingen nauwlettend in de gaten te houden. “BOVAG Tankstations is in gesprek met Q8 over eventuele wijzigingen aangaande contracten met individuele ondernemers. Wij roepen sowieso onze leden op om zich te melden bij BOVAG indien zij een gewijzigd contract krijgen voorgelegd, zodat wij hen van passend advies kunnen voorzien.”

Fred Kramer

Auteur: Steven Don

1 reactie op “Q8 gaat vol voor Tango, ook aan de snelweg”

Vakbond LBV|08.02.13|14:43

Q8 heeft niet voldaan aan artikel 10 van de CAO voor Tankstations en Wasbedrijven. Met name LBV wordt daarmee buiten spel gezet!

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.