‘Spierballentaal FNV in CAO-onderhandelingen’

FNV Bondgenoten gaat vasthouden aan de looneis van 2,5 % voor de duur van één jaar in de onderhandelingen met BETA en BOVAG over een nieuw loonakkoord voor personeel van tankstations en wasstraten. Zelfs al moet het daar ‘uiterste middelen’ voor inzetten, laat FNV-onderhandelaar Albert Kuiper weten.

Het loonbod van 2,85 % over 2 jaar van de belangenverenigingen is volgens de FNV flink onder het inflatieniveau en onacceptabel.

Loonsverhoging

Volgens Kuiper is het voorstel van Bondgenoten om een loonsverhoging voor één jaar door te voeren die gelijk loopt met de inflatie nog een gematigde eis.

“Die inflatie is berekend op 2,5 % dit jaar. Wij willen niet dat onze leden hierop alleen al aan koopkracht verliezen. Het is in deze roerige tijden sowieso onverstandig om een CAO-akkoord voor langer dan één jaar af te spreken.”

Accepteren

Op 12 oktober worden de onderhandelingen over een nieuw CAO-akkoord vervolgd. Kuiper verwacht dat als BETA en BOVAG vasthouden aan het loonbod van 2,85 % over 2 jaar de leden dit niet zullen accepteren.

“Dan gaan we kijken wat we als bond kunnen doen om toch voor de inflattiecorrectie te gaan. In dat geval zijn alle middelen geoorloofd die we als bond kunnen gebruiken. Ook staken, ja.” In de tankstationbranche werken 17.000 mensen.

Spierballen

Paul de Waal , woordvoeder van de BOVAG vindt het onverstandig dat de FNV nu al haar hakken in het zand zet. ”We zijn nog in onderhandeling. Dan is het niet slim om dit via de media te spelen. Volgens mij is hier sprake van spierballentaal van de FNV.”

Duidelijkheid

De Waal denkt dat de FNV zich te zeer vasthoudt aan de CAO-Klein Metaal waaronder het tankstation-personeel tot voor kort viel. “Met alle respect voor de tankstation-medewerker maar dat is verleden tijd.  Met dit bod van BOVAG en BETA bieden we duidelijkheid voor de komende 2 jaar.”

Auteur: Redactie

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.

‘Spierballentaal FNV in CAO-onderhandelingen’ | TankPro.nl

‘Spierballentaal FNV in CAO-onderhandelingen’

FNV Bondgenoten gaat vasthouden aan de looneis van 2,5 % voor de duur van één jaar in de onderhandelingen met BETA en BOVAG over een nieuw loonakkoord voor personeel van tankstations en wasstraten. Zelfs al moet het daar ‘uiterste middelen’ voor inzetten, laat FNV-onderhandelaar Albert Kuiper weten.

Het loonbod van 2,85 % over 2 jaar van de belangenverenigingen is volgens de FNV flink onder het inflatieniveau en onacceptabel.

Loonsverhoging

Volgens Kuiper is het voorstel van Bondgenoten om een loonsverhoging voor één jaar door te voeren die gelijk loopt met de inflatie nog een gematigde eis.

“Die inflatie is berekend op 2,5 % dit jaar. Wij willen niet dat onze leden hierop alleen al aan koopkracht verliezen. Het is in deze roerige tijden sowieso onverstandig om een CAO-akkoord voor langer dan één jaar af te spreken.”

Accepteren

Op 12 oktober worden de onderhandelingen over een nieuw CAO-akkoord vervolgd. Kuiper verwacht dat als BETA en BOVAG vasthouden aan het loonbod van 2,85 % over 2 jaar de leden dit niet zullen accepteren.

“Dan gaan we kijken wat we als bond kunnen doen om toch voor de inflattiecorrectie te gaan. In dat geval zijn alle middelen geoorloofd die we als bond kunnen gebruiken. Ook staken, ja.” In de tankstationbranche werken 17.000 mensen.

Spierballen

Paul de Waal , woordvoeder van de BOVAG vindt het onverstandig dat de FNV nu al haar hakken in het zand zet. ”We zijn nog in onderhandeling. Dan is het niet slim om dit via de media te spelen. Volgens mij is hier sprake van spierballentaal van de FNV.”

Duidelijkheid

De Waal denkt dat de FNV zich te zeer vasthoudt aan de CAO-Klein Metaal waaronder het tankstation-personeel tot voor kort viel. “Met alle respect voor de tankstation-medewerker maar dat is verleden tijd.  Met dit bod van BOVAG en BETA bieden we duidelijkheid voor de komende 2 jaar.”

Auteur: Steven Don

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.