Ewout Klok (BETA): ‘De tijd van stilzitten is voorgoed voorbij’

Voorzitter Ewout Klok van BETA, de belangenvereniging voor zelfstandige tankstations, kijkt met trots terug op een bewogen jaar. In onderstaande column blikt hij nog eenmaal terug op 2017 en kijkt hij vooruit naar het nieuwe jaar.

Met trots kijk ik terug op al onze inspanningen om duidelijk te maken dat wij als tankstations op een verantwoorde manier met tabaksverkoop omgaan. Wij zijn immers een 18+-kanaal. Samen met de VNPI hebben we een groot deel van onze contributiegelden ingezet om door middel van tabakscontroles ‘Den Haag’ te laten zien dat het ons menens is.

Maar we zijn er nog niet. Elke dag moeten we alert zijn om iedereen te controleren op leeftijd. Sinds de landelijke verkiezingen zijn de politieke verhoudingen veranderd en die zijn voor ons niet gunstig als we niets doen. Sommige andere ‘belangenverenigingen’ hebben de handdoek veel te vroeg in de ring gegooid. Ik zou er niet aan moeten denken dat we de tabaksverkoop zouden verliezen. En we blijven strijden.

Nieuwe cao

Trots ben ik ook op de nieuwe cao waarmee we vanaf 1 januari weer twee jaar lang vooruit kunnen. Onze eigen cao die BETA al sinds 1997 sluit en die laat zien dat werknemers én werkgevers samen het beste voor hebben met onze branche. Werken wordt beloond. De vakbonden zien in dat ook wij als werkgevers belang hebben bij goede werkomstandigheden en goede beloningen. Het blijft raar dat ik bij andere cao-overleggen steeds maar weer zie dat vakbonden bij voorbaat de werkgevers als boeman zien die er geen belang bij zouden hebben dat hun branche niet gebaat zou zijn bij goede afspraken.

BETA heeft er met de ‘4 Gouden Regels’ voor gezorgd dat de marges zijn verruimd. Dat er eindelijk keuze is om in te kopen op basis van de wereldmarktprijs. Dat de looptijden variabel zijn en dat er te onderhandelen is over de betalingstermijnen. BETA heeft voor deze revolutie gezorgd en zal dat blijven doen. BETA heeft de mogelijkheden geschapen voor De Vrije Pomp (DVP) met haar Peut-stations die bezig zijn aan een niet te keren opmars. Van ondernemers, voor ondernemers.

Shop sluiten

We zien sinds dit jaar dat er meer onbemande dan bemande pompen zijn. Dat is een teken aan de wand. Veel collega’s moeten noodgedwongen hun shop sluiten. Dat bewijst maar weer eens dat we vooruit moeten. Investeren in de toekomst. Ons secretariaat heeft aan de wieg gestaan om onze leden te ondersteunen bij het creëren van nieuwe shopmodules. Kennisdelen en branchegegevens verzamelen die onze leden kunnen gebruiken om de juiste beslissingen te nemen. Dagelijks zijn wij bezig met uw toekomst: wat is onze optimale shopinvulling, zeker gezien de (komende) veranderingen in de tabaksverkoop.

Investeren in verkoop van alternatieve brandstoffen is op dit moment alleen rendabel door middel van subsidies. Gemeenschapsgeld dus. Geld van u en mij. Laat vraag en aanbod ontstaan door de consument. Wij hebben onze bedrijven erop ingericht om elke brandstof te kunnen verkopen. Wij zijn er klaar voor: onze tankstations liggen op goed bereikbare locaties en bieden een landelijk dekkend netwerk.

Natuurlijk verdienmodel

Wat de alternatieve brandstof van de toekomst dus ook wordt, het perfecte distributiekanaal is er al. Maar laat er wel een ‘natuurlijk’ verdienmodel ontstaan en niet gekunsteld. Op het moment dat de overheid beslist dat er een subsidiestroom weer wordt drooggelegd zie je de vraag direct verminderen. Daar is domweg niet op te ondernemen. Laat ook de overheid keuzes maken.

Indien u nog geen lid bent, sluit u aan. Een grote, sterke belangenvereniging die bestuurd wordt door collega’s die weten waar ze over praten en ondersteund wordt door vakmensen zoals juristen en onderhandelaars brengt ons verder. De tijd van stilzitten is voorgoed voorbij. Waakzaam en alert zijn is noodzaak. En voor het geld hoeft u het niet te doen. De voordelen van onze raamovereenkomsten zorgen ervoor dat u uw lidmaatschap al binnen een jaar heeft terugverdiend. We hebben elkaar nodig voor een gezonde tankstationbranche!

Ik wens u namens bestuur en secretariaat van BETA een gelukkig, winstgevend maar vooral gezond 2018 toe!

Ewout Klok is voorzitter van BETA, de belangenvereniging voor zelfstandige tankstations.

Onderwerpen: , ,

Auteur: Remco Nieuwenbroek

Remco Nieuwenbroek is de vaste journalist voor vakblad TankPro en hoofdredacteur van het TankPro Magazine.

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.

Ewout Klok (BETA): ‘De tijd van stilzitten is voorgoed voorbij’ | TankPro.nl

Ewout Klok (BETA): ‘De tijd van stilzitten is voorgoed voorbij’

Voorzitter Ewout Klok van BETA, de belangenvereniging voor zelfstandige tankstations, kijkt met trots terug op een bewogen jaar. In onderstaande column blikt hij nog eenmaal terug op 2017 en kijkt hij vooruit naar het nieuwe jaar.

Met trots kijk ik terug op al onze inspanningen om duidelijk te maken dat wij als tankstations op een verantwoorde manier met tabaksverkoop omgaan. Wij zijn immers een 18+-kanaal. Samen met de VNPI hebben we een groot deel van onze contributiegelden ingezet om door middel van tabakscontroles ‘Den Haag’ te laten zien dat het ons menens is.

Maar we zijn er nog niet. Elke dag moeten we alert zijn om iedereen te controleren op leeftijd. Sinds de landelijke verkiezingen zijn de politieke verhoudingen veranderd en die zijn voor ons niet gunstig als we niets doen. Sommige andere ‘belangenverenigingen’ hebben de handdoek veel te vroeg in de ring gegooid. Ik zou er niet aan moeten denken dat we de tabaksverkoop zouden verliezen. En we blijven strijden.

Nieuwe cao

Trots ben ik ook op de nieuwe cao waarmee we vanaf 1 januari weer twee jaar lang vooruit kunnen. Onze eigen cao die BETA al sinds 1997 sluit en die laat zien dat werknemers én werkgevers samen het beste voor hebben met onze branche. Werken wordt beloond. De vakbonden zien in dat ook wij als werkgevers belang hebben bij goede werkomstandigheden en goede beloningen. Het blijft raar dat ik bij andere cao-overleggen steeds maar weer zie dat vakbonden bij voorbaat de werkgevers als boeman zien die er geen belang bij zouden hebben dat hun branche niet gebaat zou zijn bij goede afspraken.

BETA heeft er met de ‘4 Gouden Regels’ voor gezorgd dat de marges zijn verruimd. Dat er eindelijk keuze is om in te kopen op basis van de wereldmarktprijs. Dat de looptijden variabel zijn en dat er te onderhandelen is over de betalingstermijnen. BETA heeft voor deze revolutie gezorgd en zal dat blijven doen. BETA heeft de mogelijkheden geschapen voor De Vrije Pomp (DVP) met haar Peut-stations die bezig zijn aan een niet te keren opmars. Van ondernemers, voor ondernemers.

Shop sluiten

We zien sinds dit jaar dat er meer onbemande dan bemande pompen zijn. Dat is een teken aan de wand. Veel collega’s moeten noodgedwongen hun shop sluiten. Dat bewijst maar weer eens dat we vooruit moeten. Investeren in de toekomst. Ons secretariaat heeft aan de wieg gestaan om onze leden te ondersteunen bij het creëren van nieuwe shopmodules. Kennisdelen en branchegegevens verzamelen die onze leden kunnen gebruiken om de juiste beslissingen te nemen. Dagelijks zijn wij bezig met uw toekomst: wat is onze optimale shopinvulling, zeker gezien de (komende) veranderingen in de tabaksverkoop.

Investeren in verkoop van alternatieve brandstoffen is op dit moment alleen rendabel door middel van subsidies. Gemeenschapsgeld dus. Geld van u en mij. Laat vraag en aanbod ontstaan door de consument. Wij hebben onze bedrijven erop ingericht om elke brandstof te kunnen verkopen. Wij zijn er klaar voor: onze tankstations liggen op goed bereikbare locaties en bieden een landelijk dekkend netwerk.

Natuurlijk verdienmodel

Wat de alternatieve brandstof van de toekomst dus ook wordt, het perfecte distributiekanaal is er al. Maar laat er wel een ‘natuurlijk’ verdienmodel ontstaan en niet gekunsteld. Op het moment dat de overheid beslist dat er een subsidiestroom weer wordt drooggelegd zie je de vraag direct verminderen. Daar is domweg niet op te ondernemen. Laat ook de overheid keuzes maken.

Indien u nog geen lid bent, sluit u aan. Een grote, sterke belangenvereniging die bestuurd wordt door collega’s die weten waar ze over praten en ondersteund wordt door vakmensen zoals juristen en onderhandelaars brengt ons verder. De tijd van stilzitten is voorgoed voorbij. Waakzaam en alert zijn is noodzaak. En voor het geld hoeft u het niet te doen. De voordelen van onze raamovereenkomsten zorgen ervoor dat u uw lidmaatschap al binnen een jaar heeft terugverdiend. We hebben elkaar nodig voor een gezonde tankstationbranche!

Ik wens u namens bestuur en secretariaat van BETA een gelukkig, winstgevend maar vooral gezond 2018 toe!

Ewout Klok is voorzitter van BETA, de belangenvereniging voor zelfstandige tankstations.

Onderwerpen: , ,

Auteur: Remco Nieuwenbroek

Remco Nieuwenbroek is de vaste journalist voor vakblad TankPro en hoofdredacteur van het TankPro Magazine.

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.