accijns, tankstation grens

Tot 30% minder omzet voor grenspomphouders

Grenspomphouders blijken nu al de dupe te zijn van de accijns en btw-verhogingen van het kabinet. Zonder het effect van de laatste accijnsverhoging van 1 januari 2013 mee te rekenen zien de tankstationondernemers hun liter afzet dalen tot 19 % in de Duitse grensstreek en zelfs tot 30% aan de grens met België. De BOVAG roept de Tweede Kamer op af te zien van verdere accijnsverhogingen

Volgens de brancheorganisatie is al 20% van de tankstationondernemers in de grensstreek als gevolg van eerdere accijns- en BTW-verhogingen in de problemen gekomen.

Duizenden euro’s verlies

Meer dan een vijfde van het totaal aantal tankstations in Nederland bevindt zich in de grensstreek, zo heeft BOVAG berekend.  ‘Sinds de BTW-stijging, dus nog zonder het effect van accijnsverhoging van 1 januari jongstleden, zien ondernemers het aantal brandstofliters dalen met 13 tot 19 procent in de Duitse grensstreek en tot wel 30 procent in de Belgische grensstreek’, schrijft BOVAG Tankstations aan de Tweede Kamer.

In de praktijk gaat het volgens de BOVAG om duizenden euro’s verlies per maand. ‘Het wrange is dat niemand bij deze ontwikkeling is gebaat. De tankstationondernemer verliest zijn concurrentiepositie ten opzichte van het buitenland en de overheid wordt geconfronteerd met een toenemende inkomstenderving omdat de accijns niet in Nederland wordt betaald’, aldus de brancheorganisatie in haar brief.

Geen verhoging in 2014

BOVAG verzoekt de Tweede Kamer om op korte termijn stelling te nemen tegen verdere accijnsverhogingen, te beginnen door de jaarlijkse indexering van de accijns op motorbrandstoffen per 1 januari 2014 achterwege te laten. Verder zou de overheid moeten afzien van de voorgenomen accijnsverhogingen op tabak zoals deze in het regeerakkoord voor maart 2014 zijn aangekondigd. ‘Op de lange termijn verdient het aanbeveling om op Europees niveau serieus werk te maken van accijnsharmonisatie, te beginnen met onze buurlanden Duitsland en België.’

Afdelingsmanager Jan Bessembinders zegt in aanvulling op de brief dat BOVAG nog lang niet klaar is met dit dossier. “Afgelopen dinsdag hebben we spoedberaad gehad bij VNO-NCW over dit onderwerp met alle sectoren die dit aangaat, zoals de tabaksbranche en de slijters en horeca. We zien namelijk dat over de gehele linie de consument naar het buitenland gaat om voordeel te zoeken. Nederlanders tanken dus niet alleen over de grens, ze kopen er ook tabaksproducten, wijn, bier en ze doen meteen de weekendboodschappen. Dit doet echt pijn in de hele detailhandel.”

In kaart brengen

Bessembinders vervolgt: “De aankomende maanden brengen we de verliezen van onze leden in de grensstreek nauwgezet in kaart. Voor 2013 valt er weinig meer te winnen, zo eerlijk moet je zijn. Het Belastingplan 2013 is immers al in wetgeving verankerd en de opmaat voor het Belastingplan 2014 start vanaf juni. Tot die tijd gaan wij aan de slag met betrouwbare cijfers waarmee we Den Haag van ons gelijk kunnen overtuigen. En we blijven aandacht vragen voor dit probleem.”

Auteur: Steven Don

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.

Tot 30% minder omzet voor grenspomphouders | TankPro.nl
accijns, tankstation grens

Tot 30% minder omzet voor grenspomphouders

Grenspomphouders blijken nu al de dupe te zijn van de accijns en btw-verhogingen van het kabinet. Zonder het effect van de laatste accijnsverhoging van 1 januari 2013 mee te rekenen zien de tankstationondernemers hun liter afzet dalen tot 19 % in de Duitse grensstreek en zelfs tot 30% aan de grens met België. De BOVAG roept de Tweede Kamer op af te zien van verdere accijnsverhogingen

Volgens de brancheorganisatie is al 20% van de tankstationondernemers in de grensstreek als gevolg van eerdere accijns- en BTW-verhogingen in de problemen gekomen.

Duizenden euro’s verlies

Meer dan een vijfde van het totaal aantal tankstations in Nederland bevindt zich in de grensstreek, zo heeft BOVAG berekend.  ‘Sinds de BTW-stijging, dus nog zonder het effect van accijnsverhoging van 1 januari jongstleden, zien ondernemers het aantal brandstofliters dalen met 13 tot 19 procent in de Duitse grensstreek en tot wel 30 procent in de Belgische grensstreek’, schrijft BOVAG Tankstations aan de Tweede Kamer.

In de praktijk gaat het volgens de BOVAG om duizenden euro’s verlies per maand. ‘Het wrange is dat niemand bij deze ontwikkeling is gebaat. De tankstationondernemer verliest zijn concurrentiepositie ten opzichte van het buitenland en de overheid wordt geconfronteerd met een toenemende inkomstenderving omdat de accijns niet in Nederland wordt betaald’, aldus de brancheorganisatie in haar brief.

Geen verhoging in 2014

BOVAG verzoekt de Tweede Kamer om op korte termijn stelling te nemen tegen verdere accijnsverhogingen, te beginnen door de jaarlijkse indexering van de accijns op motorbrandstoffen per 1 januari 2014 achterwege te laten. Verder zou de overheid moeten afzien van de voorgenomen accijnsverhogingen op tabak zoals deze in het regeerakkoord voor maart 2014 zijn aangekondigd. ‘Op de lange termijn verdient het aanbeveling om op Europees niveau serieus werk te maken van accijnsharmonisatie, te beginnen met onze buurlanden Duitsland en België.’

Afdelingsmanager Jan Bessembinders zegt in aanvulling op de brief dat BOVAG nog lang niet klaar is met dit dossier. “Afgelopen dinsdag hebben we spoedberaad gehad bij VNO-NCW over dit onderwerp met alle sectoren die dit aangaat, zoals de tabaksbranche en de slijters en horeca. We zien namelijk dat over de gehele linie de consument naar het buitenland gaat om voordeel te zoeken. Nederlanders tanken dus niet alleen over de grens, ze kopen er ook tabaksproducten, wijn, bier en ze doen meteen de weekendboodschappen. Dit doet echt pijn in de hele detailhandel.”

In kaart brengen

Bessembinders vervolgt: “De aankomende maanden brengen we de verliezen van onze leden in de grensstreek nauwgezet in kaart. Voor 2013 valt er weinig meer te winnen, zo eerlijk moet je zijn. Het Belastingplan 2013 is immers al in wetgeving verankerd en de opmaat voor het Belastingplan 2014 start vanaf juni. Tot die tijd gaan wij aan de slag met betrouwbare cijfers waarmee we Den Haag van ons gelijk kunnen overtuigen. En we blijven aandacht vragen voor dit probleem.”

Auteur: Steven Don

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.