Km-vergoeding niet meer in verhouding met hoge benzineprijs

De kilometervergoeding van 19 cent staat niet meer in verhouding met de hoge benzineprijzen. Werknemers die met hun auto naar hun werk gaan betalen nu 350 euro per jaar uit eigen zak. Vakcentrale MHP wil dat de km-vergoeding naar 24 cent wordt opgetrokken.

In Nederland rijden dagelijks 4 miljoen werknemers met de auto naar hun werk. 90 % Van deze automobilisten maakt gebruik van een kilometervergoeding. Deze vergoeding staat al sinds 2005 op 19 cent vastgesteld terwijl de prijzen voor benzine en diesel sindsdien met 50 en 60 cent zijn gestegen.

Toeleggen

MHP-bestuurder Eddy Haket: ‘Het kan natuurlijk niet zo zijn dat werknemers moeten gaan toeleggen op de kosten die ze voor hun baas maken. Wij hebben berekend dat een vergoeding van 24 cent meer op zijn plaats zou zijn.”

De MHP die 125.000 leden telt, gaat juist nu in de boom klimmen omdat er signalen zijn dat het kabinet de km-vergoeding zelfs naar beneden zou willen bijstellen.

Onacceptabel

“Dat is natuurlijk onacceptabel. We willen nu de druk gaan verhogen zodat onze stem goed wordt gehoord. Mocht het kabinet anders beslissen dan hebben altijd nog de Eerste en Tweede Kamer waar we terecht kunnen.”

Een echt drukmiddel heeft de vakbond voor middengroepen en hoger personeel niet. “We zullen niet naar het Malieveld gaan of op een andere manier gaan staken. Wel zouden we onze leden kunnen oproepen tot een mail-bombardement op bepaalde politici maar zover is het nog niet. We vragen gewoon een fatsoenlijke vergoeding voor deze hardwerkende groep.”

Auteur: Redactie

2 reacties op “Km-vergoeding niet meer in verhouding met hoge benzineprijs”

a.v.m.|19.04.12|11:38

nu plannen van regering om naart 14 ct/ Km te gaan!
de werkende man dus weer de klos

a.v.m.|19.04.12|11:40

regering wil nu naar 14 €ct/Km!
dan toch een hybride lease auto?
prive rijden niet meer doen voor de baas, kost prive te veel geld.

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.

Km-vergoeding niet meer in verhouding met hoge benzineprijs | TankPro.nl

Km-vergoeding niet meer in verhouding met hoge benzineprijs

De kilometervergoeding van 19 cent staat niet meer in verhouding met de hoge benzineprijzen. Werknemers die met hun auto naar hun werk gaan betalen nu 350 euro per jaar uit eigen zak. Vakcentrale MHP wil dat de km-vergoeding naar 24 cent wordt opgetrokken.

In Nederland rijden dagelijks 4 miljoen werknemers met de auto naar hun werk. 90 % Van deze automobilisten maakt gebruik van een kilometervergoeding. Deze vergoeding staat al sinds 2005 op 19 cent vastgesteld terwijl de prijzen voor benzine en diesel sindsdien met 50 en 60 cent zijn gestegen.

Toeleggen

MHP-bestuurder Eddy Haket: ‘Het kan natuurlijk niet zo zijn dat werknemers moeten gaan toeleggen op de kosten die ze voor hun baas maken. Wij hebben berekend dat een vergoeding van 24 cent meer op zijn plaats zou zijn.”

De MHP die 125.000 leden telt, gaat juist nu in de boom klimmen omdat er signalen zijn dat het kabinet de km-vergoeding zelfs naar beneden zou willen bijstellen.

Onacceptabel

“Dat is natuurlijk onacceptabel. We willen nu de druk gaan verhogen zodat onze stem goed wordt gehoord. Mocht het kabinet anders beslissen dan hebben altijd nog de Eerste en Tweede Kamer waar we terecht kunnen.”

Een echt drukmiddel heeft de vakbond voor middengroepen en hoger personeel niet. “We zullen niet naar het Malieveld gaan of op een andere manier gaan staken. Wel zouden we onze leden kunnen oproepen tot een mail-bombardement op bepaalde politici maar zover is het nog niet. We vragen gewoon een fatsoenlijke vergoeding voor deze hardwerkende groep.”

Auteur: Steven Don

2 reacties op “Km-vergoeding niet meer in verhouding met hoge benzineprijs”

a.v.m.|19.04.12|11:38

nu plannen van regering om naart 14 ct/ Km te gaan!
de werkende man dus weer de klos

a.v.m.|19.04.12|11:40

regering wil nu naar 14 €ct/Km!
dan toch een hybride lease auto?
prive rijden niet meer doen voor de baas, kost prive te veel geld.

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.