Milieudienst maakt prestaties tankstations openbaar

De milieudienst Rijnmond DCMR maakt eind oktober een prestatielijst openbaar van tankstations in de regio. De DCMR is druk doende met de controle van 200 tankstations in Rijnmond. Gekeken wordt of de betrokken tankstations de milieuvoorschriften naleven. De controles zijn in juli gestart en worden deze maand afgerond.

Tijdens de controles wordt onder meer gelet let op de aanwezige bodembeschermende voorzieningen, de lekdichtheid van LPG-installaties en de maatregelen op het gebied van brandbestrijding. Maar ook of de noodprocedures op LPG-tankstations goed worden uitgevoerd.

Tijdelijke sluiting

De controles hebben al geleid tot een tijdelijke sluiting van tankstation Shell Geervliet. Daar werd op 21 september geconstateerd dat er problemen waren met het lekdetectiesyteem, waardoor een lekkage onopgemerkt kan blijven. Bij het tankstation was eerder al 200 liter benzine gelekt. Shell heeft de problemen inmiddels verholpen. Het tankstation is sinds 25 september weer open.

Dit jaar kunnen de pomphouders de installatieboeken digitaal aan de DCMR ter beschikking stellen, zodat op de tankstations meer tijd over is om fysiek te controleren.

Minder administratieve lasten

De aanpak van de DCMR leidt overigens tot minder administratieve lasten voor de pomphouders. Daar staat tegenover dat de DCMR tijdens een controle meerdere aspecten tegen het licht kan houden. Dat vergroot de effectiviteit van de controles. Brancheorganisatie VNPI is daar blij mee.

Adjunct-directeur Hélène Hol van VNPI: “Onze leden blijven veiligheid en het voldoen aan regelgeving een hoge prioriteit geven.” Hol waardeert de informatiebijeenkomsten die de DCMR heeft georganiseerd voor pomphouders, oliemaatschappijen en brancheorganisaties. De controleresultaten verschijnen eind oktober op de website van de DCMR.

Auteur: Steven Don

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.

Milieudienst maakt prestaties tankstations openbaar | TankPro.nl

Milieudienst maakt prestaties tankstations openbaar

De milieudienst Rijnmond DCMR maakt eind oktober een prestatielijst openbaar van tankstations in de regio. De DCMR is druk doende met de controle van 200 tankstations in Rijnmond. Gekeken wordt of de betrokken tankstations de milieuvoorschriften naleven. De controles zijn in juli gestart en worden deze maand afgerond.

Tijdens de controles wordt onder meer gelet let op de aanwezige bodembeschermende voorzieningen, de lekdichtheid van LPG-installaties en de maatregelen op het gebied van brandbestrijding. Maar ook of de noodprocedures op LPG-tankstations goed worden uitgevoerd.

Tijdelijke sluiting

De controles hebben al geleid tot een tijdelijke sluiting van tankstation Shell Geervliet. Daar werd op 21 september geconstateerd dat er problemen waren met het lekdetectiesyteem, waardoor een lekkage onopgemerkt kan blijven. Bij het tankstation was eerder al 200 liter benzine gelekt. Shell heeft de problemen inmiddels verholpen. Het tankstation is sinds 25 september weer open.

Dit jaar kunnen de pomphouders de installatieboeken digitaal aan de DCMR ter beschikking stellen, zodat op de tankstations meer tijd over is om fysiek te controleren.

Minder administratieve lasten

De aanpak van de DCMR leidt overigens tot minder administratieve lasten voor de pomphouders. Daar staat tegenover dat de DCMR tijdens een controle meerdere aspecten tegen het licht kan houden. Dat vergroot de effectiviteit van de controles. Brancheorganisatie VNPI is daar blij mee.

Adjunct-directeur Hélène Hol van VNPI: “Onze leden blijven veiligheid en het voldoen aan regelgeving een hoge prioriteit geven.” Hol waardeert de informatiebijeenkomsten die de DCMR heeft georganiseerd voor pomphouders, oliemaatschappijen en brancheorganisaties. De controleresultaten verschijnen eind oktober op de website van de DCMR.

Auteur: Steven Don

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.